Saradnja Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje i Građevinskog fakulteta
Wednesday 17 July 2019

U okviru Protokola o saradnji sa Univerzitetom Crne Gore i aktivnog učešća u naučnoistraživačkim projektima sa ciljem unapređenja vodnog sektora, JP „Regionalni vodovod Crnogorsko primorje“ je, u svojstvu pridruženog partnera, ostvario saradnju sa Građevinskim fakultetom, kao partnerom u projektu Erasmus + SWARM (Strengthening of Master Curricula in Water Resources Management for the Western Balkans HEIs and Stakeholders).

Vise na sledecem linku

Foto: JP Regionalni vodovod Crnogorsko primorje

Dana 17. jula 2019. godine upriličen je sastanak između dekana Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Marine Rakočević sa saradnicima i direktora JP „Regionalni vodovod Crnogorsko primorje“ Gorana Jevrića sa saradnicima, a povodom saradnje ove dvije institucije na projektu SWARM.

Na sastanku su predstavnici Regionalnog vodovoda upoznati sa organizacionom strukturom i dosadašnjim tokom projekta SWARM, kao i sa svojom potencijalnom ulogom u projektu. Posebno su razmatrani mogući načini međusobne saradnje koja bi doprinijela boljoj realizaciji ciljeva projekta, u dijelu praktičnih treninga i obuka stručnog osoblja zaposlenog u vodovodnim preduzećima u Crnoj Gori.

Zaključeno je da je razvoj i implementacija kurseva za tzv. „cjeloživotno učenje” profesionalnog osoblja u sektoru voda u Crnoj Gori  zadatak i cilj koji ove dvije institucije mogu zajednički ostvariti sa ostalim partnerima na projektu SWARM do početka 2021. godine (kako je projektom i predviđeno), i time dati značajan doprinos jačanju kadrovske osposobljenosti za uspješno upravljanje vodnim resursima u Crnoj Gori.

Na razgovoru je, osim saradnje na projektu SWARM, bilo riječi i o budućim vidovima saradnje na zajedničkim naučnoistraživačkim projektima ove dvije insitucije.

Sve informacije o projektu mogu se naći na web strani www.swarm.ucg.ac.me.